“Uzdrawiająca moc lasu” – recenzja

“Uzdrawiająca moc lasu” – recenzja

Biofilia tak jak widzieli ją Erich Fromm i E. O. Wilson to miłość do natury i życia, potrzeba związku z naturą, bo człowiek jest składa się nie tylko z ciała, ale i z ducha i jest w stałym kontakcie ze środowiskiem, które go otacza.

Natura leczy nas, gdy pijemy zioła, reguluje nam ciśnienie, gdy spacerujemy po lesie, działa na system immunologiczny, obniża nam poziom hormonów stresu i relaksuje nas, gdy korzystamy z aromaterapii. Gdy pracujemy w ogrodzie, uczymy siebie i swoje dzieci, czym jest koncentracja i sezonowość. Natura wpływa na nas tak dobrze, gdyż atawistycznie kojarzy się nam ze źródłem pożywienia i schronienia. Relaks w naturze to też odpoczynek od męczących nas osób, tłumu, konsumpcji, technologii, a przed wszystkim od oceniających opinii społeczeństwa, w którym żyjemy. Możemy być sobą, w drodze i na swojej drodze, tak żeby odnowić i odkryć siebie na nowo.

las2

Jak najlepiej korzystać z leczniczego wpływu natury?

Najlepiej znaleźć sobie czas, żeby pobyć w lesie. Lato jest najlepsze, bo wtedy w powietrzu jest najwięcej działających przeciw nowotworowo terpenów. Idealnie byłoby 2-3 dni w miesiącu, tak żeby spacerować 2-4 godziny, ale nie forsować się, tylko znaleźć sobie strumyk czy polanę, gdzie będzie można poleniuchować, porobić ćwiczenia oddechowe, odprężyć się i pomedytować.

las

[nokaut-offers-box url=’p:/ksiazki/uzdrawiajaca-moc-lasu-arvay-clemens-g-97883654041218.html’ classes=”big”]

 

Uzdrawiająca moc lasu. Lecznicza energia drzew i roślin

Clemens G. Arvay

Vital Białystok 2016 

Okładka: miękka

288 stron

 


Related Posts

“Calm” – recenzja

“Calm” – recenzja

Gdybyśmy byli bardziej spokojni, moglibyśmy zmienić świat. Ja nie potrzebuję zaczynać tak ambitnie, wystarczy mi spokój na co dzień, zwłaszca w te dni, kiedy otacza mnie chaos. Jestem po 8 tygodniowym kursie mindfulness, ale i tak przyda mi się ta książka. Kiedy chodziłam na kurs, […]

“Gospodyna. Zaradnik domowy” – recenzja

“Gospodyna. Zaradnik domowy” – recenzja

“Zaradnik domowy” to współczesna wersja “Porządków domowych” Lucyny Ćwierczakiewiczowej. Zawiera bogate ilustracje w stylu Monty Pythona czy „Obyczaje, kultura, osobliwości”.  „O. K. O.” to książka starsza niż ja, którą miałam w domu jako dziecko, gdzie Lech Pijanowski zbierał różne eseje, kurioza, porady i piękne grafiki. […]