“Uczta dla dwojga” – recenzja

“Uczta dla dwojga” – recenzja

Jeśli zastanawiacie się, co jeść w ciąży, żeby do organizmu dziecka trafiało to co najlepsze, to dwie mamy, świeżo upieczona Katarzyna Błażejewska-Stuhr i mama 3 dzieci: Monika Mrozowska  napisały dla Was przewodnik i przepisownik.

Ich zdaniem można jeść wszystko, ale uważając na proporcje i nie jedząc za dwoje. Przecież wiele kobiet tyje w ciąży i własnie wtedy zaczyna się dla nich równia pochyła. A nie musi przecież tak być. Dlatego książka zawiera też zestaw ćwiczeń, żeby wzmocnić dno miednicy, plecy i kręgosłup, ale przede wszystkim, żeby nie utyć.

Dieta przyszłej mamy ma być zdrowa. Jemy często, nawet co 2 godziny, żeby uniknąć mdłości. Unikamy produktów wysokiego ryzyka jak sushi, tatar czy sery pleśniowe.

Jeść warto kasze, zupy i strączki, ale przepisy nie muszą być nudne. Obok klasyków typu jaglanka z warzywami, mamy też dania przyprawione curry, nori czy sosem teriyaki.

Najlepsze, że przepisy są smakowite, więc przyszła mama nie musi gotować osobnego obiadu dla siebie i drugiego dla reszty rodziny. Każdy chętnie zje chłodnik w szklance, risotto z parmezanem i chrupkimi ziarnami, makaron z sosem dyniowym, czy egzotyczną czakalakę.

Wszystko to jest doprawione smakowitymi zdjęciami pięknych autorek. Aż chce się samemu mieć brzuszek.

dla-dwojga

Uczta dla dwojga. Zdrowa dieta dla mamy i dziecka

Autorki: Katarzyna Błażejewska-Stuhr, Monika Mrozowska

Wydawnictwo: Zwierciadło

Data premiery: 2016

Ilość stron: 230

Okładka: miękka


Related Posts

Sałatka Jarzynowa i “Szarlotka Lenina”

Sałatka Jarzynowa i “Szarlotka Lenina”

Jedną z najlepszych książek kulinarnych, jakie przeczytałam w tym roku jest “Szarlotka Lenina i inne sekrety kuchni radzieckiej” – historia rodziny autorki i kuchni ZSRR w XX w. Ostatnie sto lat Rosji widziane jest przez pryzmat gotowania i jedzenia od carskich uczt do gołych półek […]

“Smakowite prezenty”-recenzja

“Smakowite prezenty”-recenzja

Jeśli kupowanie prezentów dla rodziny kojarzy wam się nie tylko z radością obdarowywania, ale też ze stresem, kolejkami i wydatkami warto przemyśleć jadalne własnej produkcji smakowite prezenty urodzinowe czy bożonarodzeniowe. Okazji do robienia prezentów przecież nie brakuje. Jak pisze Sigrid Verbert, autorka poradnika jak je […]