“Masterchef Junior” – recenzja

“Masterchef Junior” – recenzja

Jeśli macie w rodzinie jakiegoś początkującego kucharza, którzy marzy o udziale w dziecięcej wersji Masterchefa lub o zostaniu prawdziwym szefem kuchni, to macie idealną książkę na prezent.

Ważne, żeby było to marzenie samego dziecka, które już trochę gotuje, a nie wyraz niespełnionych ambicji rodzica, bo książka zaczyna się bardzo ambitnie, od przepisu na domowy makaron. Dziecko, które nigdy nic nie ugotowało, mogłoby się więc zniechęcić zaczynając od tak pracochłonnego przepisu. Chyba że mamy dobrego robota kuchennego czy innego KitchenAida to wtedy nie ma tematu.

Dziecko, które gotuje będzie natomiast zachwycone, bo przepisy są bardzo praktyczne. Można nauczyć się z tej książki jak zrobić tort urodzinowy, który pozwoli dziecku zabłysnąć i podarować wyjątkowy prezent. Są tez proste przepisy np. na muffiny czy borówki z kremem.

masterchef2
Autorami przepisów jest Natalia, zwyciężczyni poprzedniej polskiej edycji Masterchef Junior, ale po jednym przepisie prezentują też pozostali finaliści. Ich przepisy mają bardzo różny poziom. Od dań, które prawdopodobnie wymyślili nadgorliwi rodzice (pieczone przegrzebki, krewetki i małże), do prawdziwie kreatywnych dzieł małych mistrzów patelni (np. jadło góralskiego wegetarianina).
Bardzo ciekawy jest dla mnie rozdźwięk pomiędzy tym, co naprawdę jedzą dzieci i młodzież na co dzień, a konkursowymi daniami, będącymi ich wyobrażeniem o “prawdziwej” kuchni.
masterchef
Mocną stroną książki są zabawne ilustracje oraz ciekawostki np. ile cukru mieści się w szklance a ile mililitrów w łyżeczce. Dzięki książce można też zapoznać się z rzadziej używanymi przyprawami, ziarnami i owocami, co na pewno przyda się małym masterchefom.

[nokaut-offers-box url=’p:/ksiazki/masterchef-junior-9788380530928.html’ classes=”big”]

Masterchef Junior
Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Data premiery: 2016
Ilość stron: 200
Okładka: twarda


Related Posts

Sałatka Jarzynowa i “Szarlotka Lenina”

Sałatka Jarzynowa i “Szarlotka Lenina”

Jedną z najlepszych książek kulinarnych, jakie przeczytałam w tym roku jest “Szarlotka Lenina i inne sekrety kuchni radzieckiej” – historia rodziny autorki i kuchni ZSRR w XX w. Ostatnie sto lat Rosji widziane jest przez pryzmat gotowania i jedzenia od carskich uczt do gołych półek […]

Książki o fotografii kulinarnej dla amatorów – recenzja

Książki o fotografii kulinarnej dla amatorów – recenzja

Jakiś czas temu wybrałam się na warsztaty kulinarno-fotograficzne, gdzie pod okiem szefa kuchni Kuby Korczaka i specjalistki od fotografii kulinarnej Magdy Klimczak mogłam pobawić się w fotografa kulinarnego.   Niestety od samego pójścia na fajne warsztaty moje umiejętności fotograficzne cudownie nie wzrosły. Wbrew przeciwnie. Zdałam […]