Kwiaty cukinii ze ślimakami

Kwiaty cukinii ze ślimakami

Jeśli smakowały Wam kwiaty cukinii z fetą, ale chcecie spróbować bardziej eleganckiej wersji, to mam dla Was przepis. Kwiaty cukinii rosną u mnie na działce, więc mam do nich łatwy dostęp.

cukinia slimak2

Ślimaki też mam na działce, ale są ze trzy i nigdy ich nie ma, kiedy są potrzebne, dlatego używam gotowych ślimaków z puszki, które są już ugotowane w bulionie i oczyszczone. Jeśli nie ma ich w Twoim sklepie (bo w moim nie ma), to można je bez problemu kupić na allegro i na stronie producenta. Wprawdzie przy produkcji tych pysznych przekąsek nie ucierpiał żaden mój działkowy ślimak, jest to danie bardzo działkowe, które na upartego można by przygotować wyłącznie z dostępnych na miejscu składników. Tegoroczny Europejski Festiwalu Smaku  ma właśnie ten cel: zachęcanie do przygotowywania dań z produktów, które mamy dostępne na działce, parapecie czy w parku.

 

Składniki

8 kwiatów cukinii

ślimaki w puszce – po 3 sztuki na każdy kwiat

3 listki mięty posiekane drobno

świeżo zmielony pieprz

jajko

masło do smażenia

 

Przygotowanie kwiatów cukinii

Kwiaty cukinii myjemy, delikatnie rozchylamy płatki, usuwamy pręcik ze środka. Ślimaki odsączamy z zalewy, ale jej nie wyrzucamy, bo ten rosołek jest pyszny. Mieszamy tuszki z miętą. Delikatnie napełniamy wnętrze kwiatu ślimakami. Faszerowane kwiaty cukinii zanurzamy w roztrzepanym widelcem jajku i smażymy na rozgrzanym maśle, ale nie za długo.

Podajemy na gorąco.

cukinia slimak


Related Posts

Kwiaty cukinii z fetą

Kwiaty cukinii z fetą

Jednym z uroków posiadania działki jest dostęp do produktów, które są dobre tylko gdy są naprawdę świeże i które są mocno sezonowe jak smardze czy kwiaty cukinii. Są też minusy np. pielenie i podatek gruntowy. Kwiaty cukinii można oczywiście kupić, żeby je czymś dobrym nadziać, […]

Snails Garden – wycieczka

Snails Garden – wycieczka

Jeśli czytacie ten blog, to wiecie, że uwielbiam nietypowe wycieczki, zwłaszcza jeśli można na nich coś dobrego zjeść i dowiedzieć się czegoś ciekawego o dobrych regionalnych produktach. W ten sposób trafiłam na fermę ślimaków Snails Garden w Krasinie (koło Pasłęka). Można tam zobaczyć jak wygląda […]3 thoughts on “Kwiaty cukinii ze ślimakami”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Bitnami