“Koktajle 3. część”- recenzja

“Koktajle 3. część”- recenzja

Zdrowo, smacznie, wyjątkowo to trzecia część bestsellera Koktajle.
Katarzynę Błażejewską-Stuhr i jej koktajle poznałam pierwszy raz na warsztatach detoksowych w Akademii Kulinarnej Whirlpool, gdzie zachwycił mnie głaszczący brzuszek kisiel z siemienia lnianego, który do dziś jest moim ulubionym napojem. 
Tym chętniej przeczytałam “Koktajle”, czyli pomysły na tygodniowe diety, w czasie których pijemy pyszne owocowo-ziołowe napoje, a jednocześnie odbywamy kurację dla stawów, anti-aging, detoks, wsparcie dla mięśni po treningu, kurację dla skóry przeciw “pajączkom” lub dla zdrowej opalenizny, dla zdrowych oczu, dla włosów i paznokci czy piękny uśmiech.

koktajle
Bardzo fajne jest to, że przepisy Katarzyny Błażejewskiej łączą owoce z wyciągami ziołowymi np. z czystka czy zielonej herbaty, ziołami typu szałwia, zarodkami pszennymi, siemieniem lnianym czy wyciągiem z karczocha. Nie jest to więc sam cukier z owoców z odrobiną utlenionych witamin, ale zdrowy napój i sposób na przemycenie do codziennej diety ziół, które nie każdy lubi.
Przydatna jest lista zakupów na końcu każdego rozdziału, żebyśmy wiedzieli co kupić na cały tydzień kuracji.
Bardzo ładne są ilustracje, które sprawiają, że cieknie nam ślinka na widok takich zdrowych pyszności.

koktajle2
Biorę się na wyciskanie i czekam na kolejną część z nowymi przepisami!

 

[nokaut-offers-box url=’p:/ksiazki/koktajle-katarzyna-blazejewska-9788365456007.html’ classes=”big”]

Zdrowo smacznie wyjątkowo czyli koktajle dla zdrowia
Autorka: Katarzyna Błażejewska-Stuhr
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zwierciadło
Data premiery: 2016
Ilość stron: 224
Okładka: miękka ze skrzydełkami


Related Posts

Sałatka Jarzynowa i “Szarlotka Lenina”

Sałatka Jarzynowa i “Szarlotka Lenina”

Jedną z najlepszych książek kulinarnych, jakie przeczytałam w tym roku jest “Szarlotka Lenina i inne sekrety kuchni radzieckiej” – historia rodziny autorki i kuchni ZSRR w XX w. Ostatnie sto lat Rosji widziane jest przez pryzmat gotowania i jedzenia od carskich uczt do gołych półek […]

Książki o fotografii kulinarnej dla amatorów – recenzja

Książki o fotografii kulinarnej dla amatorów – recenzja

Jakiś czas temu wybrałam się na warsztaty kulinarno-fotograficzne, gdzie pod okiem szefa kuchni Kuby Korczaka i specjalistki od fotografii kulinarnej Magdy Klimczak mogłam pobawić się w fotografa kulinarnego.   Niestety od samego pójścia na fajne warsztaty moje umiejętności fotograficzne cudownie nie wzrosły. Wbrew przeciwnie. Zdałam […]