“Gospodyna. Zaradnik domowy” – recenzja

“Gospodyna. Zaradnik domowy” – recenzja

“Zaradnik domowy” to współczesna wersja “Porządków domowych” Lucyny Ćwierczakiewiczowej. Zawiera bogate ilustracje w stylu Monty Pythona czy „Obyczaje, kultura, osobliwości”.  „O. K. O.” to książka starsza niż ja, którą miałam w domu jako dziecko, gdzie Lech Pijanowski zbierał różne eseje, kurioza, porady i piękne grafiki.
To właśnie grafiki są mocną stroną “Gospodyny” Kasi Dyny. Ludzie pracy są przecież zajęci, ale z przyjemnością oglądają ładne obrazki. Poza tym tradycyjne sposoby na domowe kosmetyki, zioła, środki czystości, przepisy kulinarne są szybkie i … skuteczne. Może nawet bardziej niż chemiczne cuda ze sklepu. Oczywiście dowiemy się też jak oszczędzać energię i pieniądze, oraz co zrobić, jeśli przydarzy się jakaś domowa katastrofa np. przypalony garnek czy inwazja owadów. Wszystko to jest ekologiczne, ekonomicznie i uczy nas jak stać się niezależnym od sklepowych towarów.
Jak widać po ilości stron, zakres tematów jest dość szeroki, ale też powierzchowny. Na szczęście cudownie ogląda się obrazki i kurioza z dawnych lat, czyli dziwne pomysły ze starych książek z poradami.

[nokaut-offers-box url=’p:/ksiazki/gospodyna-zaradnik-domowy-9788310130464′ classes=”big”]

 

gospodyna
Gospodyna. Zaradnik domowy
Autor: Kasia Dyna
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 150
Oprawa: twarda


Related Posts

Książki o fotografii kulinarnej dla amatorów – recenzja

Książki o fotografii kulinarnej dla amatorów – recenzja

Jakiś czas temu wybrałam się na warsztaty kulinarno-fotograficzne, gdzie pod okiem szefa kuchni Kuby Korczaka i specjalistki od fotografii kulinarnej Magdy Klimczak mogłam pobawić się w fotografa kulinarnego.   Niestety od samego pójścia na fajne warsztaty moje umiejętności fotograficzne cudownie nie wzrosły. Wbrew przeciwnie. Zdałam […]

“Calm” – recenzja

“Calm” – recenzja

Gdybyśmy byli bardziej spokojni, moglibyśmy zmienić świat. Ja nie potrzebuję zaczynać tak ambitnie, wystarczy mi spokój na co dzień, zwłaszca w te dni, kiedy otacza mnie chaos. Jestem po 8 tygodniowym kursie mindfulness, ale i tak przyda mi się ta książka. Kiedy chodziłam na kurs, […]