“Dieta. Zalecany sposób życia” – recenzja

“Dieta. Zalecany sposób życia” – recenzja

Barbara Rubin jest coachem zajmującą się zdrowiem i odżywianiem. Pochodzi z Polski, ale pracuje w Rosji i Holandii. “Dieta. Zalecany sposób życia” to jej credo i podręcznik zdrowego żywienia, który ma na celu dać nam wiedzę teoretyczną i rozwiać mity i iluzje dotyczące tego co jeść, żeby dobrze wyglądać i czym karmić bliskich, żeby byli zdrowi i szczęśliwi. Książka została wydana przez platformę self-publishingową Rozpisani.pl, związaną z Wydawnictwem Naukowym PWN S.A.
Podstawowym plusem tej książki jest fakt, że nie jest napisana z perspektywy Stanów Zjednoczonych, tylko raczej z myślą o mieszkańcach naszej strefy kulturowej i temperaturowej.
Zawiera bardzo obszerne wyjaśnienia, w przeciwieństwie do współczesnych książek dietetycznych, gdzie część teoretyczna ograniczona jest do minimum. Jednocześnie każdy rozdział zawiera podsumowanie, więc łatwo jest upuścić mniej dla nas ciekawe fragmenty, nie tracąc wątku.
Rubin powołuje się na W. A. Price’a, F. M. Pottengera, C. Poliquina i P. Cheka.

dieta
Do jakich wniosków dochodzi na podstawie tych lektur i doświadczenia swojej pracy jako trener personalny i coach?
Na pewno nie jest to książka dla wegetarian, ponieważ Rubin przytacza argumenty, że tylko mięso zapewnia nam odpowiednie źródło białka i witaminy A. Oczywiście musi być to odpowiednie mięso pochodzące z ekologicznych hodowli. Rubin ostro wypowiada się przeciwko lekom OTC i suplementom diety, które identyczne z naturalnymi witaminami, ale są jej zdaniem nieskuteczne.
Odradza też spożycie białej mąki, cukru pod każdą postacią i przetworzonego nabiału (UHT, pasteryzowanego i homogenizowanego). Bliskie są jej założenia diety Paleo, że jeśli dana substancja nie istniała 1000 lat temu, to nie powinniśmy jej jeść. Walczy natomiast z mitami dotyczącymi cholesterolu, soli (byle nierafinowej) i spożycia tłuszczu, które wcale nie są takie niezdrowe jak się je maluje, oraz soków i koktajli, które jej zdaniem stanowią czysty cukier, bo witaminy natychmiast się utleniają, a błonnik jest wyrzucany razem z wytłokami.
Żeby wyglądać jak Barbara Rubin powinniśmy spożywać pokarm świeży, sezonowy, bio i lokalnie uprawiany, nie przejadać się, pić dużo wody, często robić zakupy i być snobem, który kupuje tylko najlepsze produkty. Czego sobie i Wam życzę!

 
[nokaut-offers-box url=’p:/ksiazki/dieta-zalecany-sposob-zycia-wysylka-od-3-99-9788394218102.html’ classes=”big”]
Dieta Zalecany sposób życia
Autorka: Barbara Rubin
Wydawca: Rozpisani.pl
Rok wydania: 2015
Oprawa: Miękka


Related Posts

“Sirocco”- recenzja

“Sirocco”- recenzja

Jedną z najgorętszych premier kulinarnych tego miesiąca było “Sirocco” Sabriny Ghayour . Sabrina stała się znana, kiedy jej klub kolacyjny i pierwsza książka “Persiana” odniosły wielki sukces w Wielkiej Brytanii. Jej kuchnię wyróżnia połączenie smaków i składników kuchni bliskowschodniej z podejściem charakterystycznym dla kuchni brytyjskiej, czyli […]

“Słodkie sekrety” – recenzja

“Słodkie sekrety” – recenzja

W zeszłym tygodniu byłam na premierze książki Weroniki Madejskiej o bezglutenowych, roślinnych deserach, które mogą być sekretem każdego alergika. To druga książka młodziutkiej autorki, pięknie wydana przez Septem. Weronika Madejska od 12 roku życia jest na diecie bezglutenowej. Przekuła celiakię na hobby. Na blogu www.natchniona.pl […]