#Blogometamorfoza UgotowanePozamiatane.pl

#Blogometamorfoza UgotowanePozamiatane.pl

Jeśli śledzicie tego bloga, to na pewno zobaczyliście ostatnio kilka zmian wizualnych. Nie. Nie byłam u fryzjera, za to mój blog przeszedł dogłębną blogometamorfozę pod okiem Magdy z Dopracowani.pl.

 

Na czym polegał projekt #Blogometamorfoza?

Praca odbywała się w 2 ścieżkach. Pierwszą był kurs, którego poszczególne lekcje przesyłane były na maila. Jeśli miało się pytania można było odpisać na maila, albo napisać na zamkniętej grupie projektowej na Facebooku.

Dzięki temu wiele zmian można było wdrożyć samodzielnie, ale i tak na koniec dostawało się od Magdy jej projekt z rekomendacjami.

Tematy poruszane na kursie Magdy to:

 1. Układ i struktura bloga
 2. Zdjęcia
 3. Paleta kolorów
 4. Typografia
 5. Formatowanie tekstu

 

Piętą achillesową mojego bloga były słabe zdjęcia, które chciałabym, żeby były spójne i lepszej jakości. Typografia i czytelność też nie była najlepsza, bo w postach miałam bardzo małą czcionkę i duże bloki tekstu. Miałam też przeładowaną stronę główną, której przeczytanie zajęłoby 3 miesiące.

metamorfoza bloga

 

Co się zmieniło w wyniku #Blogometamorfoza?

 

Magda uczy, żeby prowadzić bloga nie do czytania, a do skanowania, żeby czytelnicy mogli łatwiej znaleźć to, czego szukają na blogu. Bo jeśli znajdą to zostaną i będą wracać. Co zmieniłam na stronie?

 

 1. uproszczona strona główna. To było trudne, bo odkryłam w sobie nutkę zbieracza – strasznie mi ciężko było coś wyrzucić ze strony głównej
 2. brak sidebaru – po tym kursie zobaczyłam, że tak naprawdę mało osób z niego korzysta a bez niego jest ładniej
 3. zgoda na cookies
 4. uproszczone menu dolne
 5. zaktualizowałam sobie szablon, mam mniejszy bałagan
 6. trochę inna paleta kolorów
 7. zmiana czcionki, zaczęłam stosować tagowanie w śródtytułach
 8. dodałam tagline i prostszy banner na stronie głównej i ograniczyłam liczbę kolorów, po kiedyś było ich całe mnóstwo
 9. zmieniłam tekst na stronie “O Mnie”

kolorystyka bloga

Jeśli chcesz zobaczyć jak strona wyglądała wcześniej to screeny są tutaj a tymczasem zapraszam na samodzielną wycieczkę po nowej stronie.

 


Related Posts

Coaching dla bloga

Coaching dla bloga

Ostatnio dużo myślę o moim blogowaniu. Wprowadzam małe zmiany i zaczynam bardziej planować, o czym chcę pisać. Przez to trochę mniej piszę. Blogowanie zaczęłam na pełnym spontanie. Pomimo tego, że zawodowo zajmuję się marketingiem internetowym, to po godzinach nie chce mi się prowadzić blogowego Facebooka […]

Bloger Kulinarny Tygodnia Gotujmy.pl – Ugotowane Pozamiatane

Bloger Kulinarny Tygodnia Gotujmy.pl – Ugotowane Pozamiatane

W zeszłym tygodniu gościłam na łamach Gotujmy.pl jako Bloger Tygodnia. Był nawet wywiad ze mną. Przeczytajcie jakie pytania zadała mi redakcja Edipresse.   Dziś w cyklu Bloger Tygodnia gościmy Kamilę Tokarską, autorkę bloga Ugotowane Pozamiatane. Kamila to osoba, która bez opamiętania pochłania książki kulinarne. Korporacyjne […] • Magda | Dopracowani

  Zdecydowanie dużo zmian na plus, zwłaszcza w temacie czytelności. Nic nie przytłacza, teksty jakby same się czytają, doskonale. Brawo Kamila, cieszę się, że wzięłaś udział w projekcie i dziekuję za zaangażowanie <3

  • Ugotowane Pozamiatane

   To ja dziękuję za kawał solidnej wiedzy. Moi znajomi już pytają kiedy zaczynasz zbierać ekipę na kolejną turę

 • Kurcze ta nutka zbieracza, z którą ciężko jest się rozstać, to faktycznie przeraża 🙂 jest super !


Bitnami