„Aromaterapia”-recenzja

„Aromaterapia”-recenzja

Aromaterapia to prawdopodobnie najbardziej przyjemna dziedzina medycyny naturalnej, która jest dobra dla naszego ciała, ducha i do tego poprawia każdemu nastrój.

Olejki eteryczne pięknie pachną i działają relaksująco. Niektóre mają potwierdzone działanie prozdrowotne, gdy przyjmujemy je w postaci inhalacji lub przez skórę. Przywracają nam równowagę a pachnące masaże i kąpiele pomagają przezwyciężyć trudne stany emocjonalne. Oczywiście terapia zadziała tylko gdy użyjemy naturalnych olejków eterycznych, zgodnie z ich właściwościami. Ważne. żeby były to olejki powstałe przez destylacje parą wodną (lub wytłaczanie skórek jak w cytrusach).

aromaterapia

Najbardziej w tej książce podobają mi się zdjęcia upraw egzotycznych składników, na których można zobaczyć jak rosną goździki czy pieprz. Ucieszyłam się też, że olejki które już miałam w domu, czyli rozmarynowy, lawendowy i paczuli, są tak korzystne dla zdrowia.

Bardzo przydatne są zasady domowej aromaterapii, gdzie możemy dowiedzieć się jakie są podstawowe sposoby stosowana olejków i że w domu (jeśli tylko nie jesteśmy w ciąży), możemy bezpiecznie stosować olejki np. cytrynowy, geraniowy, goździkowy, jałowcowy, lawendowy, miętowy, pomarańczowy, sosnowy i tymiankowy.

W książce możemy wyjść od olejku, który mamy, żeby dowiedzieć się, jakie są jego właściwości, albo wyjść od dolegliwości i sprawdzić jaki olejek będzie pomocny.

aromaterapia2

[nokaut-offers-box url=’p:/ksiazki/aromaterapia-praktyczny-przewodnik-po-olejkach-eterycznych-dostawa-zamowienia-do-jednej-ze-170-ksiegarni-matras-za-darmo-9788376608068.html’ classes=”big”]

 

Aromaterapia

Autorka: Anna Huete

Stron: 240

Rok wydania: 2015

Wydawnictwo: Jedność

Oprawa: miękka ze skrzydełkami


Related Posts

“Smakowite prezenty”-recenzja

“Smakowite prezenty”-recenzja

Jeśli kupowanie prezentów dla rodziny kojarzy wam się nie tylko z radością obdarowywania, ale też ze stresem, kolejkami i wydatkami warto przemyśleć jadalne własnej produkcji smakowite prezenty urodzinowe czy bożonarodzeniowe. Okazji do robienia prezentów przecież nie brakuje. Jak pisze Sigrid Verbert, autorka poradnika jak je […]

„Dziecięce menu dla całej rodziny”-recenzja

„Dziecięce menu dla całej rodziny”-recenzja

Wielu rodziców, nie tylko tych, którzy mają w domu Tadka Niejadka zastanawia się, jak rozwijać zdrowe nawyki żywieniowe malucha, żeby jako dorosły mógł dobrze funkcjonować w naszym pełnym fast foodów społeczeństwie. Gdy już wiemy, co ugotować dziecku, żeby mu smakowało i wyszło na zdrowie, pozostaje […]